قوانین و مقررات

مجموعه بندهای قوانین و مقررات نگارش شده در این بخش به منظور ارتباط تجاری هر چه بهتر شرکت هوپی با کاربران و شرکت ها می باشد. با خواندن دقیق هر بخش، از نحوه ارتباط شرکت هوپی اطلاع یابید. این قوانین ممکن است در آینده دچار تغییر شوند. با این حال، شرکت هوپی موظف است در صورت هرگونه تغییر، کاربران خود را مطلع سازد.

۱- هوپی امکان شارژ کیف پول، پرداخت از طریق کیو آر کد و خرید شارژ را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. در صورت ثبت نام کاربر در سامانه هوپی، این شرکت خدمات ذکر شده را در اختیار وی قرار می دهد و از طرف مقابل کاربر وظیفه دارد تمامی قوانین و مقرارت شرکت هوپی را رعایت کند.

۲- قوانین نگارش شده شامل تمامی محصولات و خدماتی است که توسط شرکت هوپی عرضه می شوند. این موضوع شامل محصولات یا خدماتی که در آینده توسط شرکت هوپی تولید و عرضه می شوند نیز خواهد بود.

۳- با توجه به شرایط و قوانین وضع شده درون شرکت، استفاده از خدمات هوپی برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع می باشد. شرکت هوپی این اختیار را دارد تا در صورت شناسایی اینگونه افراد، حساب کاربری آن ها را مسدود سازد.

۴- شرکت هوپی در ایران فعالیت می کند در نتیجه فعالیت های این شرکت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. شرکت هوپی این اختیار را دارد که در صورت شناسایی فعالیت هایی که بر خلاف قوانین مدون جمهوری اسلامی ایران باشد، افراد یا گروه های مرتبط را به مراکز و نهادهای مربوطه ارجاع دهد. عواقب این گونه رفتارها به صورت مستقیم بر عهده افراد خاطی خواهد بود.

۵- شرکت هوپی خود ناظر بر عملیات و تراکنش های انجام شده در سامانه است. در صورتی که این شرکت، مجموعه فعالیت فرد یا افرادی را سوءاستفاده از سیستم برداشت کند، این اختیار را دارد که به صورت یک طرفه و بدون اطلاع به کاربر حساب کاربری وی را مسدود سازد.

۶- پذیرندگانی که در شرکت هوپی فعالیت می کنند، تصدیق می نمایند که برای فعالیت در جمهوری اسلامی ایران مجاز می باشند. شرکت هوپی هیچگونه وظیفه ای برای نظارت بر فعالیت های روزانه پذیرندگان ندارد و در صورت بروز هرگونه نقص قانون و مقررات، هیچ مسئولیتی بر عهده شرکت هوپی نمی باشد.

۷- پذیرندگانی که در شرکت هوپی فعالیت می کنند موظفند که مطابق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی فعالیت کنند. این قوانین شامل، بدون قید محدودیت، قانون تجارت الکترونیکی، قانون جرایم رایانه ای، دستورالعمل ها و الزامات اعطای نماد الکترونیکی، مصوبات شورای پول و اعتبار و بخشنامه های بانک مرکزی هستند.

۸- تمامی اطلاعات جمع آوری شده از کاربران یعنی نام و نام خانوادگی و شماره تماس، نزد شرکت هوپی محفوظ است. مبنای انتقال اطلاعات در شرکت هوپی بر پایه شفافیت و درستی داده هاست. در نتیجه در صورتی که فرد ثبت نام کننده با نام یا شماره واقعی خود ثبت نام نکند، جعل هویت محسوب خواهد شد.

۹- اطلاعات حساسی که کاربران در حساب کاربری خود در هوپی ذخیره دارند، نزد شرکت هوپی محفوظ می ماند. این اطلاعات شامل موجودی اعتبار کاربر در کیف پول هوپی می شود و اجازه دسترسی به این اطلاعات به هیچ فرد یا شرکت دیگری داده نخواهد شد. در صورتی که کاربر این اطلاعات را نشر دهد، مسئولیت سوءاستفاده از اطلاعات حساب کاربری وی بر عهده خود کاربر خواهد بود.

۱۰- شرکت هوپی پس از ثبت نام پذیرندگان، درستی اطلاعات را با آن ها بررسی می کند. در صورتی که حساب بانکی پذیرندگان با نام آن ها مغایرت داشته باشد، این مورد با پذیرندگان بررسی خواهد شد. در این حالت، اگر پذیرنده این مغایرت را بپذیرد و هر گونه سوءاستفاده از حساب بانکی وی شکل گیرد، مسئولیت با خود پذیرنده خواهد بود.

۱۱- شرکت هوپی به منظور ارائه خدمات بیشتر، شرایط کارمزدی خود را به صورتی قرار داده است که مطابق قوانین بانک مرکزی باشد. بانک مرکزی صریحتاً اعلام می کند که کیف پول های مجازی امکان نگهداری پول های پذیرندگان را ندارند چرا که این عمل به مثابه خلق پول است. به همین دلیل شرکت هوپی، حساب پذیرندگان خود را در اولین سیکل بانکی تصفیه می کند.

۱۲- در صورتی که کاربری قصد داشته باشد موجودی حساب خود را زودتر از سیکل بانکی دریافت کند، می بایست کارمزد مربوطه آن را پرداخت کند.

۱۳- بیشترین مبلغ شارژ کیف پول در درگاه در سامانه هوپی، دویست هزار تومان می باشد.

۱۴- در تعداد تراکنش های روزانه افراد، محدودیتی از جانب سیستم هوپی قرار داده نشده است.

۱۵- محدودیتی برای حداکثر میزان پول نگهداری شده در حساب کاربری وجود ندارد.

۱۶- در صورت بروز اشتباه در شارژ کیف پول یا خطا در پرداخت، سامانه هوپی این امکان را برای افراد ایجاد کرده است که وجه نقد خود را از سیستم طلب کنند.

۱۷- کاربران می توانند در صورت عدم تمایل به ادامه کار با شرکت هوپی، فعالیت خود را متوقف نمایند. در این راستا شرکت هوپی موظف است تصفیه حساب لازم را با کاربر مورد نظر انجام دهد. با این حال اطلاعات کاربر از پایگاه داده هوپی برداشته نخواهد شد.